BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atsižymėjimas

Dedu kryžiuką dienoraštyje. Baigiantis mano trečiajam motosezonui pagaliau pavyko ištrūkti iš LT ribų. Nors ir simboliškai - vos 300 km ratukui po Lenkiją. Tiksliau - Lenkijos tarpukariu okupuotas etnines Lietuvos žemes - Suvalkų ir Seinų kraštą.

Per pirmuosius du sezonus kelionei į užsienį motociklu nesiryžau dėl turimos technikos - 650cc variklio tūrio Suzuki LS650 tikrai neatrodė panašus į autobanų monstrą ar Alpių šturmuotoją. Be to, dar laukė šimtai kilometrų dar neišbandytų Tėvynės kelių ir šunkelių.

Šiemet įsigijus kur kas rimtesnį baiką - Honda VT1100 Shadow - ėmė suktis mintys ir apie tolimesnes keliones. Deja, joms nebuvo lemta išsipildyti dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Bet vieną vakarą žvilgtelėjęs į žemėlapį sumąsčiau, kad baigiantis vasarai bent jau iki Lenkijos palėkt reikėtų. Pasiūlau šią avantiūrą buvusiam klasiokui Gedui, kuris entuziastingai prisidėjo. Susitarėme susitikti Marijampolėje.

Laukdamas kompanijono pasivažinėju po Marijampolę. Naujasis miesto akcentas - paminklas "Tautai ir kalbai". aut. K. Balčiūnas.

Laukdamas kompaniono pasivažinėju po Marijampolę. Naujasis miesto akcentas - paminklas "Tautai ir kalbai". Aut. K. Balčiūnas

Maždaug už pusvalandžio mes jau kertame sieną. Jėėė, reikšmingas atsižymėjimas.

Maždaug už pusvalandžio mes jau kertame sieną ties Kalvarija. Jėėė, reikšmingas atsižymėjimas.

... dar kitu rakursu

... ir kitu rakursu. Fone - kiti du vokiečiai motociklistai, kuriuos tą dieną dar porą kartų susitikom.

Keli smagūs kilometrai vingiuotais ir kalvotais keliais - ir jau Suvalkuose. Išsiaiškinu, kad daug metų nematytas klasiokas verslo reikalais dažnai važinėja po šituos kraštus, tad pabūna mano gidu.

Keli smagūs kilometrai vingiuotais ir kalvotais keliais - ir jau Suvalkuose. Pigių prekių ieškančių lietuvių pamėgtas miestukas kažkuo primena Marijampolę. Išsiaiškinu, kad daug metų nematytas klasiokas verslo reikalais dažnai važinėja po šituos kraštus, tad pabūna mano gidu.

Pasisukioję suvalkų gatėvimis nusprendžiame nešvaistyti laiko parduotuvėms ar užeigoms ir sukam rankenas link Seinų. Kraštovaizdis ir kelias - niekuo nesiskiria nuo LT. Net ir vietovardžiai lietuviški, tik sulenkinti - Wigry, Želwy ir t.t.

Pasisukioję suvalkų gatėvimis nusprendžiame nešvaistyti laiko parduotuvėms ar užeigoms ir sukam rankenas link Seinų. Kraštovaizdis ir kelias - niekuo nesiskiria nuo LT. Net ir vietovardžiai lietuviški, tik sulenkinti - Wigry, Želwy ir t.t. Seinuose įsiamžiname prie vienuolyno. Čia studijavo daug lietuvių. Taip pat ir A. Baranauskas, kuriam pastatytas paminklas.

Seinuose, kuriuose, anot statistikos, trečdalis gyventojų yra lietuviai, taip ir nerandame patrauklios vietos pavalgymui

Seinuose, kuriuose, anot statistikos, trečdalis gyventojų yra lietuviai, taip ir nerandame patrauklios vietos pavalgymui, tad sukame toliau. Prie pat sienos su LT randame paskutinę vietą išleisti zlotams. Sėdint lauko kavinėje per valandą pro šalį pravažiavo gal koks 50 baikerių. Ar vyko kažkoks renginys, ar tiesiog tai populiarus maršutas - nesužinojom.

Kelios minutės - ir mes vėl Lietuvoje. Buvusioje muitinėje - nė gyvos dvasios. Man patinka Šengenas.

Kelios minutės - ir mes vėl Lietuvoje. Buvusiame pasienio kontrolės punkte - nė gyvos dvasios. Man patinka Šengenas.

Alio, mama! Tuoj grįšiu

"Alio, mama! Jau grįžau iš UŽSIENIO"

Grįžom per Dzūkiją, Metelių regionį parką, labai smagiais ir vaizdingais keliais. Kaunas pasitiko Hanzos dienų švente kitapus Nemumo.

Grįžom per Dzūkiją, Metelių regionį parką, labai smagiais ir vaizdingais keliais. Kaunas pasitiko Hanzos dienų švente kitapus Nemuno.

Koks apibendrinimas? Na, nieko blatno neįvyko. Liko keistas jausmas, kad pakliūt “už rubežiaus” per daug paprasta :) Norint pajusti kažkokį “užsienį” -  kur kitoks kraštovaizdis, gamta ir architektūra -  reikėtų nukeliauti daug daugiau km nuo namų. Belieka dairytis į žemėlapį ir  planuotis maršrutus kitiems metams.

Kitas dalykas, kurį eilinį kartą patiriu - keliauti dviem skirtingų tipų motociklams vargina. Kruizeris, jei tai ne 1,8 l kubatūros begemotas, daug lėčiau įsibėgėja ir “ima” posūkius nei strytai, britvos ar endurai. Tad važiuojant kartu tenka abiems pusėms daryti kompromisus. Vienam - gręžti maksimumą ir pavojingai aštriai guldyti motociklą posūkiuose, kitam - nuobodžiauti važiuojant puse galimybių. Taip buvo ir šį kartą. Kaip ten bebūtų, ačiū Gedui už kompaniją, dviese važiuoti buvo smagiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

skautas2010-08-23 07:55

toj kavinukėj netoli sienos ir mes sukdami ratuką PL buvom užsukę, tiesa važiuodami į priekį, flekai visai neblogi :)

Dellamorte2010-08-23 08:09

Tyčia galvojau užsisakyti tų jūsų išreklamuotų flekų. Bet kažkaip draugas atkalbėjo, pamatęs to patiekalo nuotrauką meniu :)

zbyněk2010-08-23 13:18

Nice photos and moto:-)I love travell but an cyklist.Moto I love also.
Nice gretings von Czech Republic

Dellamorte2010-08-23 15:25

Ahoy, Zbynek! I’ve been to Czech Republic twice or maybe 3 times. I must say, it’s a beautiful and picturesque country - especially for those into motorcycles. I am sure, I will ride to CZ some time in the future.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras