BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fotopasakojimas iš Kilkim Žaibu 2009

Nors po blankių (mano nuomone) pernykščių “Žaibų” buvau sau taręs, jog daugiau Joniškin nevažiuosiu, tačiau neatlaikęs visą savaitę trukusio draugų psichologinio spaudimo palūžau ir paskutinę akimirką nusprendžiau vykti. O jei atviriau - nesugalvojau jokio geresnio užsiėmimo savaitgaliui. Dar du tą patį savaitgalį vykę dideli renginiai -  Be2gether  ir pižoniškasis Bike show linoleumium - tikrai ne mano stichija.

Nors pagal orų prognozę, būtini atributai išvykai į gamtą turėjo būti akvalangas ir ląstai, tačiau spjoviau į žadamą lietų ir nusprendžiau, kad arba važiuoju motociklu arba išvis niekur nevažiuoju.

Taigi penktadienio rytą stveriu telefoną ir išrėkiu iš miegų pakeltam Cryptikui į ausį: “Varau kartu!”. Gaila, bet iš planuotų 4 ekipažų lieka 2.  Taurėncas gali ištrūkti tik vakare, o Jėzus prisijungs tik 6dienį.

14. 00 mes jau pilamės kurą degalinėje. Paskaičiuoju, kad maniškio Savage’o bako (12 ltr) kaip tik turėtų užtekti iki Joniškio. Cryptikas ramus - pernai jo HD Sportsteris vykstant į “žaibus” suvalgė tik 3 ltr/ 100 km.

Pirmąjį šimtą kilometrų prasukam nepastebimai. Gabalas greitkelio, paskui smagus plentas per Josvainius, Kėdainius, Dotnuvą, dar kelis mažus miestukus.  Laikom greitį apie 90 km/h. Prieš pat kelionę maniškiam Suzukiui sureguliuoti vožtuvai, tad smagu jausti pagerėjusią motociklo “sveikatą”.

Dar nespėja kaip reikiant pavargti nugara, nei nutirpti kitos tam tikros kūno dalys, bet Cryptikas rodo ženklą, kad stojam į aikštelę trumpam atokvėpiui.

Baisogala, Šeduva, Radviliškis - vis kažkaip stebuklingai pavyksta išvengti lietaus, nors juodi sunkūs debesys supa dangų. Oras pats tas važiavimui, ne per karšta ir ne per vėsu.

Kažkur prie Šiaulių sustojom apsipirkti maisto ir gėrimų. Kam tai daryti Kaune ir temptis svorį visą kelią, jei Maximos yra visur? :)

Pro “Plūgo brolių” vartus ir Vorų apsaugą mūsų motociklai praleidžiami nepatikrinti. Gal dėl to, kad apyrankes dalina mūsų bendra pažįstama Afternus?

“Bardačioke” prasivežu stambią šaltųjų ginklų kontrabandą - turistinį peilį, šauktą ir šakutę. Ech, o apie alkoholį kažkaip nepagalvojau.

“Plūgo brolių” aikštelė iki vakaro po truputį pildėsi motociklais. Aukšta festivalio kaina (100 lt), nenuspėjami orai, kelių renginių konkurencija tą pačią dieną nulėmė tai, kad baikerių į “Kilkim žaibu” atvažiavo gana nedaug.

Nors atvykome gana anksti, dėl vietos palapinei teko pakovoti. Kadangi dalį mano ekipiruotės atgabeno bičiuliai Vaidas su Laura automobiliu tik vakare,  teko saviškei palapinei vietą “rezervuotis” štai tokiu būdu.

Šiemet jubiliejiniai “Žaibai” pasitiko išties kokybišku garsu ir šviesomis, didele scena ir naujai įrengtu amfiteatru žiūrovams.

Tokie festai smagūs tuo, jog čia visada susitiksi senų pažįstamų….

… paskui dar …

… ir dar. Antanas, Agnė, Dainius, Monika ir dešinėje -  mus “pavijęs” Taurėncas.

Pirmąjį vakarą ypatingai didelio įspūdžio nepaliko jokia grupė, bet headlainerių Root pasirodymą stebėjau beveik visą.

Užteko vienintelio “Plūgo brolių” alaus bokalo, kad ryte atrodyčiau va taip. Visi kiti išgerti “Švyturio” bokalai įtakos tam, aišku, tikrai neturėjo :)

Dar tą dieną sveikinome bičiulį Antaną su gimtadieniu…

Kartu tai ir proga krūvon susirinkti seniesiems “Giljotinos” klubo nariams. Antanui, nuo rudens pradėsiančiam dirbti tikybos mokytoju, nuo klubo padovanojome knygą juokingu pavadinimu “Nacionalsatanistas”. Su intencija, kad šviestų būsimuosius mokinius.

To vakaro programos vinis - Amon Amarth pasirodymas. Švedukai kalė tiesiai, kietai ir į klyną. Labai gerai, net pinigų negaila. Tiesa, prisiminiau, kaip aš jų pasirodymą prieš trejetą metų pramiegojau Slovėnijoje, Metalcampe. Šįkart “rezultatą išlygino” Vabalas, pramiegojęs koncertą ir paskui pykęs, kad nepažadinome :)

Sekmadienio rytas pasitiko su išbandymais. Per visą naktį pliaupęs lietus nė nesiruošė liautis. Po kempingą kaip zombiai slampinėjo kiaurai šlapi metalgalviai. Savo šlapią palapinę ir miegmaišį įdaviau automobilizuotiems draugams. Na o Taurėncas savosios net nemėgino pakuotis - įspyrė ir paliko ateities kartoms.

Balnokim, broliai, žirgus. Visą parą prastovėję lietuje motociklai užsivedė be problemų, tik didelio entuziazmo pačių motociklistų veiduose nebuvo daug, pagalvojus apie laukiančią 200 km kelionę tokiomis sąlygomis.

Atkarpa iki Šiaulių neprailgo, tik baisiai nervino visiškai užrasojęs šalmo stiklas, per kurį nieko nemačiau. Dar prasčiau “sekėsi” Cryptikui su atviru šalmu ir oldskūliniais akiniais, dėl ko negalėjo važiuoti greičiau 70 km/h. Neapsikentęs tokio tempo, Taurėncas užmynė gazą ir nulėkė į priekį. Tai tiek jį ir tematėm, mat prieš Šiaulius jis nusuko link Radviliškio, o mes posūkį pražiopsojom, todėl paskui nusprendėm važiuoti per Kelmę ir Kryžkalnį.

Degalinėje Kryžkalnyje išgėrėm kavos ir atšilom, aš pasipildžiau kuro. Jau buvo nuvažiuota 100 km, o lietus nė kiek nesilpnėjo. Maniškė lietaus apranga atlaikė visai neblogai, buvo drėgna tik batuose. Bet jaučiau, kad dar likę 100 km iki Kauno bus žiauriai sunkūs.  Monika taip drebėjo nuo šalčio, kad kažkokie bernai net pasiūlė važiuoti jai jų mašina. Aišku, ji didvyriškai atsisakė.

Greitkelyje laikėm greitį truputį virš 100 km/h. Per aprasojusį stikliuką mačiau tik priekyje važiuojančių mašinų gabaritus, o visu kūnu jaučiau per visur besismelkiančią drėgmę ir šaltį. Galop vienintelė sausa vieta liko nugara, o batuose vandens pritekėjo iki pat čiurnų - kad ir kaip visi girtų daniškus kerzus už sandarumą, bet net ir jie prieš 200 km trukmės kelionę lietumi liko beginkliai.

Ta kelionės atkarpa iki namų buvo savotiškai įdomi. Žinai, kad už kokios valandos tai baigsis, bet tuos kilometrus reikia kažkaip ištvert, nes rinktis neturi iš ko. Kažkaip “atsijungi”, ima lankyti filosofinės mintys, pradedi sau kelti egzistencinius klausimus. Tikra skaistykla, bliamba.

Taigi, sakykit ką norit - motociklas nėra joks hedonistinis žaisliukas, supuvusios visuomenės ar tuštybės simbolis. Tai kuo gryniausias dvasingumo išteklius ir išganytojas paklydusioms tingių miesčionių sieloms! :)

Amen ir gero kelio.

P.S. Daugiau foto.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

DISRUPTOR2009-06-17 01:55

O tai cia gerai ar blogai?:)

Dellamorte2009-06-17 07:54

O čia jau, kaip sakoma - skonio reikalas :)

monq2009-06-17 08:47

uhhh pamaciau savo buvusi LS :))))) linkejimai Kaunui is Vilniaus

saras2009-06-18 14:49

kai pagalvoji tai gaila darosi Monikos,ka jinai turejo iskesti.Vyrai tokiem atvejam atsparesni.Sveikinu laimingai gryzus.Pasakojimas l.geras:)

EmmyRossum2009-06-26 13:52

ha ha, o mes pernai tokiom paciom salygom irgi panasu atstuma vaziavom, tai sausu vietu neliko, nes, aisku, jokios spec. aprangos neturejom. Jei man perlyjo dvi striukes (viena is ju odine motocikline), tai, ka as zinau :D

Rašyti komentarą

Tavo komentaras