BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip man baigėsi metalo revoliucija

Kai stuktelna 21-25 metai, matai kaip tavo paauglystės draugai kabina ant vinies savo „metalovas kožas“, kerpasi trumpai plaukus, nustoja lankytis baruose bei net gimtajame mieste vykstančiuose metalo koncertuose. Apsigyvena su bobom, užstato netyčiukus, iš reikalo tuokiasi ir pamažu virsta į Houmerį.

 Paauglišką maištą bei studentišką idealizmą keičia banko paskolos, vystyklai, uošvienės, minkštų baldų komplektai, darbas, miegas, seksas, pinigai, pragmatiškumas. Gal dar koks tarnybinis romanas iš nuobodulio. Nors visa buitis iš esmės dar laikosi ant iš tėvų paveldėtų daiktų, bet jau skaičiuojamos kapeikos naujesniam automobiliui.

Haha, o taip norėjai būti laisvas, kai tau buvo penkiolika metų ir pykai tėvų, kad neišleido į tą tūsą. Dabar esi priklausomas ne tik nuo tėvų, bet ir nuo sugyventinės/žmonos pms‘ų, vaikiškų ligų, palūkanų bankui, vergavimo despotui darbdaviui ir pareigos tėvynei (mokesčių).

 Ponios ir ponai, „metal forever“ revoliucija baigėsi tą akimirką, kai svajonę apie nuosavą metalo radijo stotį pakeitė svajonė apie naujus virtuvės baldus. Bet ar gali būti kitaip?

 Žinoma. Į „Metalmania“ kasmet vyksta keli alkobusai iš Lietuvos, kuriuose kartu su paaugliais nešvankias dainuškas traukia ir alkoholio vartojimo rekordus gerina pusamžiai pliktelėję dėdės. Metalo revoliucija taip pat niekad nesibaigia tokiems veikėjams kaip Kiaulė, Siela, Gintarinis, Obituaris ir daugeliui kitų visiems žinomų „khultinių“ latrų, kurių išlikimas „true and evil“ net persiritus per 30-metį yra veikiau nesugebėjimas rasti vietos sociume, o ne sąmoningai pasirinktas nuoseklus maištininko kelias. Būtent pastariesiems buvo dedikuotos mano rašytos „Troo metalisto taisyklės“.

Tos metalistų uniformos-kaukės, kurias paauglystėje mes užsidėjome naiviai įsivaizduodami, kad taip pabrėžiame savo individualumą (lol), laikui bėgant tampa per ankštos. Pastebi vis daugiau skirtumų tarp „savęs“ ir „metalisto“, kol galiausiai… imi ieškoti panašumų. Argi tai individualumas, kad norėdamas išsiskirti iš „pilkos masės“ tapai kitos masės (tarkim – juodos:) dalimi? Ar SAVO asmenybę išreiški dėvėdamas juodus odinius rūbus, kerzus, augindamas ilgus plaukus – kaip milijonai kitų visame pasaulyje? Velniop visa tai.

Neseniai vienas draugas nusirėžė daug metų augintus išties gražius juodus plaukus. Visi pakraupę – kodėl??? O jis ramiai atsako – „Nesugalvojau nei vienos priežasties, kodėl turėčiau su jais kankintis“. Tačiau tai jam nė kiek netrukdo ir toliau būti vienu geriausių Lietuvos metalo būgnininkų.

Tiesa, jei jau prakalbome apie muzikantus, reikėtų paminėti, kad jų „metalo revoliucija“ dažnai taip pat užsitęsia daug ilgiau. Kodėl? Nes taip patogu. Tai ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas (rokenrolinio gyvenimo imitacija) ir, jei labiau pasiseka – pajamų šaltinis. Ne vienas populiarios pasaulio metalo grupės narys yra paatviravęs, jog „nebežino kas yra metalo idėja“. O kam jiems žinoti? Juk jų kompaktą vis tiek nusipirks įtikėjęs „mietalų vienibe“ spuoguotas paauglys šaukdamas „support faking metal!!!

Tačiau metale yra ir tikrų ASMENYBIŲ ir MENININKŲ. Tokios grupės kaip Meshuggah, Opeth, My Dying Bride, vėlyvieji Emperor ar mūsiškiai Nahash – nors ir visiškai skirtingi, tačiau iš tiesų kuria (kūrė) meną. Negaliu netikėti Nahash kūrybos nuoširdumu, atsispirti MDB melancholijai, nesižavėti Meshuggah savitumu. Deja, tokių grupių ir asmenybių tėra vienetai.

Metalo scena yra užversta tūkstančiais viena nuo kitos nesiskiriančių grupių, kurių atliekamą muziką sunku net pavadinti kūryba. Ypatingai tai liečia ekstremalųjį metalą, kurio mano grojaraštyje vis mažiau. Dažniausiai tai yra beprasmiai gitarinių rifų kratiniai, prie kurių prilipdomi tokie patys beprasmiai tekstai apie mirtį/kraują/tamsą/ pyktį/lavonus/žarnas/šėtoną/drakonus ir t.t. Klausydamas tokio teksto pagalvoji – arba jo autorius yra idiotas arba visa tai yra neskoningas humoras.

 Esu baigęs humanitarinius mokslus, savo kasdieniame darbe nuolat susiduriu su architektūros, meno kūrinių estetiniu vertės nustatinėjimu bei interpretavimu. Dažnai susimąstau, kodėl universalūs meno principai metalo scenoje tarsi negalioja. Įdomu, kaip įvertintų kokių nors Manowar‘ų dainų tekstus literatūrologai? Cannibal Corpse viršelių estetiką - dailėtyrininkai? Immortal klipus – kino kritikai? Kažkodėl numanau, kad žodžiai „kičas“, “mėgėjiškumas“, „nebrandumas“ būtų vyraujantys.

Paradoksalu, tačiau metalo subkultūroje yra labiau vertinamas ne novatoriškumas, ne originalumo siekimas ir meniniai ieškojimai, bet viso to priešingybė – primityvumas, konservatyvumas, stilistiniai rėmai. Ypatingai ryškiai tai atsiskleidžia per „Old school‘o“ fetišizavimą ir naujovių metalo muzikoje atmetimą.

Galima apibendrinti taip – metalo subkultūra yra įtikėjusi savo mesianizmu ir išskirtinumu. Ji tariasi atmetanti bet kokias universalias meno ar socialines normas, todėl užsiima „nekritikuojamosios“, „neklystančiosios“ poziciją. Kita sakant – kaip galima kritikuoti metalą, jei jis pats atmeta bet kokius kritikos matus ir laiko save aukštesniu už juos? Dar kita metalistų pozicija būtų – „o mums viskas p…..ui“. :)

Gerai, o tai kas toliau? Nusikirpti, išmesti visą metalistišką atributiką, išardyti savo grupę ir išsiregistruoti iš ferrumo, kaip tai neseniai padarė vienas veikėjas?

Galima ir taip, bet kam tie radikalumai? - Ilgus plaukus tebenešioju todėl, kad man gražu. Odinė striukė netrukus tarnaus pagal paskirtį važinėjant motociklu. Ir apskritai man saikingai “metalovas” aprangos stilius vis dar yra cool. Grupė… Savo kūryboje visuomet buvau nuoširdus ir stengiausi ieškoti savitumo. Kaip tai gavosi – ne man spręsti. Šiaip ar taip, grosiu tol, kol tai darydamas jausiu malonumą. Norėčiau kurti išties gerą, išbaigtą, originalią muziką.

Nenubraukiu savo praeities - mano “metaliniai” metai buvo nepaprastai įdomūs, dinamiški, kupini idealizmo ir jaunatviškos energijos. Visa tai labai vertinu. Džiaugiuosi tuo, ką pavyko nuveikti. Gailiuosi, kad nepadariau dar daugiau nei buvo užsibrėžta. Taip jau atsitiko, kad teko dalyvauti daugelyje metalo subkultūros kūrybinių procesų - koncertų organizavimo, staipsnių į webzinus rašymo, giljotinos klubo organizavimo ir  t.t.  Visai tai su bičiuliais darėme iš idėjos ir manau, kad mūsų veikla išties buvo prasminga.

Bet dabar  laikas perduoti vadžias į jaunas rankas. Prie Giljotinos klubo vairo jau stovi nauji žmonės, kurie dega idealizmu ir jaunatvišku maksimalizmu. Džiaugiuosi dėl jų. Jie patys ieškos savo kelių ir klystkelių. O “manoji” karta,  kurią taip kandžiai pašiepiau pirmose šios rašliavos pastraipose, stovi kryžkelėje. Ir aš tarp jų.

Ar atsisakius metalistiškų „paniatkių“ pavirsime į televizoriaus žiūrėtoją, tingų miesčionį Houmerį, ar tapsime brandžiomis, nepriklausomomis ir turtingomis asmenybėmis priklauso tik nuo mūsų pačių.

 Mano metalo revoliucija baigėsi.

 Laikas kūrybai?

Rodyk draugams

Komentarai (47)

Okt2008-03-11 20:32

O tu visiškai teisus. Trokštantys išskirtinumo galų gale supanašėja…
+

Chemiker2008-03-12 10:50

kox liūdnas rašinys ;-) Kaip tamstos blogą per rss užsiprenumeruot?

Anonymous2008-03-12 17:48

Rasta ką sulyginti - Kiaulę ir Gintarinį.Absurdas.Vienas yra alkašas kurio tikslas gerti ir nieko daugiau, o kitas yra žmogus kuriam tiesiog teikia džiaugsmą muzika monotoniškame gyvenime, jis bent jau nerašo blevyzgų internete iš neturėjimo ka veikti.

Anonymous2008-03-12 18:02

Saulius tampa buržua…

suicideris2008-03-12 18:02

Gražus, teisingas tekstas, priverčia pamastyti, man patiko :]]

Anonymous2008-03-12 18:14

"Ypatingai tai liečia ekstremalųjį metalą, kuris baigia išnykti iš mano grojaraščio. Dažniausiai tai yra beprasmiai gitarinių rifų kratiniai, prie kurių prilipdomi tokie patys beprasmiai tekstai apie mirtį/kraują/tamsą/ pyktį/lavonus/žarnas/šėtoną/drakonus ir t.t. Klausydamas tokio teksto pagalvoji – arba jo autorius yra idiotas arba visa tai yra neskoningas humoras."

Iš kur tiek savikritikos ? :D

obituario giminė2008-03-12 19:02

Rimai Sauliau,

1. Kas tau yra ta "vieta sociume" ? Darbas? ji turėti ir pakankamai daug uždirbti gali kiekvienas. Ar kas kelis metus atnaujinamas automobilis yra kažkokio sėkmingo gyvenimo požymis ? Ar nemanai, jog kai ateis 33 - nusižudysi iš nuobodulio ?

2. Kodel tu dar ne menininkas ar ne asmenybė ?

3. "Manowar‘ų dainų tekstus…Cannibal Corpse viršelių estetiką… Immortal klipus – kino kritikai?…"

Kodėl čia kiši komėdinius grupių pavyzdžius ?
Yra kas tyčiojasi iš power metal ir į klipus ir viršelius nežiūri - tai trivialūs dalykai.

4. "…primityvumas, konservatyvumas, stilistiniai rėmai. Ypatingai ryškiai tai atsiskleidžia per „Old school‘o“ fetišizavimą ir naujovių metalo muzikoje atmetimą."

Taip, kopijuoti senas grupes yra šūdas ir beveik visi taip daro… bet kur tos naujovės metale po 1997-99 ? Prašau pvz. ; Alternative metal su septinstygėm ? Metalcore ? Groove metal ? Post thrash ? Post black ? Juk tai tik emocionalios, inkščianšios paauglių roko muzikos ir "metalinių" gitarų procesorių mišinys. Gal sekančiame albume panaudosite kankles, lumzdelius ir užsilipdysite naujo death metal subžanro pavadinimą ? Tu juk studijavai humanitarinius mokslus ir turi žinoti kaip išvedami nauji žanrai, stiliai…

5. "Ji tariasi atmetanti bet kokias universalias meno ar socialines normas…"

Nieko ji neatmeta (gal kokiam paaugliui). Metalo muzika yra didelės Vakarų kultūrinės mozaikos dalis ir kultūros pratesimas. Metalo tekstus galima aiškiai išskirti į modernistinius, post-modernius, romantinius ir pan. Muzika gali būti užrašoma natomis ir nelaužo jokių taisyklių. Dalis metalo, neišlendančio iš pentatonikų, niekuo nesiskiria nuo pop muzikos pvz Alphaville ar Sandra. Tas metalas kuri išlenda iš ten išlenda priartėja prie džiazo ar klasikos. Nebuvo išrasta nieko naujo.

6. "Gerai, o tai kas toliau?"

Susirasti ką veikti, lavinti savo asmenybę. Kažkada tapti ubermensch.

7. "Norėčiau kurti išties gerą, išbaigtą, originalią muziką."

Tai nustok "ieškoti naujovių" ir semkis idėjų iš klasikinės muzikos. "Ten" jiems nereikia sintezatorių.

Dellamorte2008-03-12 20:45

Ar esi menininkas ar ne menininkas, asmenybė ar ne asmenybė - nuspręsti pats negali. Kita vertus, man regis, jog kiekvieno individo natūrali būsena yra nepasitenkinimas esama padėtimi ir iš to išeinantis nuolatinis tobulėjimas ir naujai išsikeltų tikslų siekimas.

Jeigu aš sau pasakyčiau - "o taip, esu savimi afigėnai patenkintas, gyvenime viską pasiekiau, dabar galiu nieko nebedaryti" . Arba "gyvenime nieko nepasiekiau, bet ir žinau, kad nepasieksiu, todėl nx stengtis" - tai reikštų ką? Abiem atvejais - pasidavimą. Ir dar bet kokį kitą tarptautinį žodį, reiškiantį pasenimą.

Va būtent dėl to aš tikiuosi, kad sulaukęs 33 metų nenusižudysiu iš nuobodulio, nes vis atrasiu sau naujų iššūkių ir veiklos sričių. Pvz: ką gali žinot, būnant tokio amžiaus gali atrasti, kad tikrasis gyvenimo pašaukimas - sodininkystė :)

O dėl virtimo į buržua ir panašėjimo į Houmerį… Žmonės, jūs įsiskaitykite, apie ką aš rašau. Juk tai ir akcentuoju, kad matau savo bendraamžius be laiko senstančius, užmirštančius savo ambicijas, tampančius bedančiais sistemos sraigteliais. Ir to nepastebinčius.

Nenoriu tapti tokiu. Ir kad jūs taptumėte tokie.

Bet taip pat - kad negyventumėme pagal "metalovas paniatkes" visą laiką.

Liac fry auor maind. End stei hangry foreva.

Anonymous2008-03-12 22:12

Dėl kai kurių personalijų paminėjimo - ok, gal tai ir ne visai etiška. Tikiu, kad gerb. Kiaulė (jei mes kalbame apie tą patį asmenį, nes veikėjų su tokias vardais aš pažįstu ne vieną) turi daug gerų savybių ir šiaip yra pukus žmogus. Tik tiek, kad kiekviename renginyje matau jį alkoholinėje komoje gulintį nenatūralioje pozoje. Gal čia ir trve, ką aš žinau…

Metal-Vision2008-03-12 23:21

Tu bandai aprėminti metala… Hmm nežinau gal tai ir įmanoma, bet sakyti kad tas yra šūdas, nes dainos tekstai tokie yra nepagrista. Manau, kad dauguma metalistu nesugeba suprasti, kad metalo rušiu yra suknistai dauk ir jie ju neskaito metalu. Net gaila pasidaro kai užmirštamos tokios grupės kaip Mayhem. Nors šitas tekstas yra ne apie tai bet jame užsimenama kad naujas metalas šūdas, vien dėl to kad nėra gitaru soliaku, o grupės nariai negeria alaus. Tiesiog man atrodo, kad seneoji metalo karta yra sugadinta tokiu grupiu kaip Manowar ideologija…

EmmyRossum2008-03-13 01:18

kaip visda visokie anonimai visada viska "geriausiai zino"… tipo.
o man patiko sitas irasas. saunu sulaukti kazko naujo ir idomaus tavo BLOGe :).

im2008-03-13 09:58

Tu socialistas, Sauliau Rimai.
Kraštutinumai, kuriuos tu įžvelgi (haumeris) tėra tavo, ne mano.

Dellamorte2008-03-13 10:05

"Nors šitas tekstas yra ne apie tai bet jame užsimenama kad naujas metalas šūdas, vien dėl to kad nėra gitaru soliaku, o grupės nariai negeria alaus. Tiesiog man atrodo, kad seneoji metalo karta yra sugadinta tokiu grupiu kaip Manowar ideologija…"

Ką? Kur aš kalbu apie "naują metalą" ir soluotes? Alų?.. Kažko neįsikirtau. Daugiausia klausau ir labiausiai vertinu progressive metalą, jei ką.

O Manowar, kaip ir visos kitos power metal bandos man visuomet buvo klounai (jei epitetas "senoji karta" buvo dedikuotas man:). Apie kokią deologiją galima kalbėti apskritai vertinant cirką…

Beje, dėl įdomumo - mano mp3 grotuve šiuo metu yra:

Meshuggah "ObZen",
Gojira "From Mars to Sirius",
Opeth "Blackwater Park",
Cannibal Corpse "Kill" ;) ,
Behemoth "Zos kia cultus"

Išskyrus "kanibalus"(kurie yra rokenrolas) - visos išties konceptualios, savitos, geros, ir dvasingos bandos.

Dellamorte2008-03-13 10:09

"Tu socialistas, Sauliau Rimai."

Ne, aš šiaip jau liberalas :)

"Kraštutinumai, kuriuos tu įžvelgi (haumeris) tėra tavo, ne mano."

Džiaugiuosi dėl tavęs. Respect.

Redagavo Dellamorte 2008-03-13 10:17

Anonymous2008-03-13 10:28

Progresyvas beveik visada yra sielos žudikas, nes muzikantai negalvoja apie žmogiškas emocijas, o stengiasi sugroti kuo "techniškiau", keisčiau, primaišyti "netikėtų" ritmo pasikeitimų, sintezatorių, o iš to gaunasi niekaip nesusiejami rifų kratiniai.

Dellamorte2008-03-13 12:00

Dėl progresyvo "neemocionalumo" - deja, turiu sutikti, kad dažnai taip ir yra. Bet man šis stilius įdomus grynai dėl atlikimo/kompocizinio meistriškumo. Išbaigtumo. Brandumo. Tokie dalykai kaip poliritmija/polimetrija nuoširdžiai velka.

Anonymous2008-03-13 12:06

Turbūt kaip aš "neišmoksiu" klausyt blęko ir tame įžvelgt meno, taip tu^^^^ neišmoksi klausyt progresyvo ir tame įžvelgt jausmų.

Anonymous2008-03-13 12:07

čia buvo komentaras ne Dellamortei, o virš jo esančiam anonimui.

Agne2008-03-13 14:15

jei jau baigesi revoliucija.. tai kam reikejo tokio straipsnio?
nebent bandai irodyt kazka sau ar kitiems?

p.s. kai man baigsis revoliucija…tikiuosi busiu sodininke :)
siulau paziureti filma "Dialogue avec mon jardinier" revoliucijos pabaigimo proga.

linkejimai

Dellamorte2008-03-13 14:43

Agne, tai, kad ši rašliava sugebėjo sukelti diskusiją - matyt tam jos ir reikėjo. Nuomonės ir atsiliepimai yra kaip niekada skirtingi. Na ir gerai.

P.S. Nemaniau, kad kada nors save laikei metaliste ;)

Agne2008-03-13 18:00

jei paauglystej neklausai mytalo.. tai jau nebuna "true" revoliucija? :)

metaliste saves nelaikiau ir tu tai zinai :) o jei straipsnis skirtas tik klausantiems metalo.. tai reiktu pries pradedant rasyti ispeti skaityoja :)

Anonymous2008-03-13 21:40

tai cia kaip koks "gotu paradoksas" - jei gotas tai butinai ta neik, nes kitaip nebebusi gotas… :]

Anonymous2008-03-14 12:33

pseudo iššaukiantis tekstas, kuriame gretinami priešiški dalykai ir įdomiausia, kaip iš jų išvedamos klaidingos išvados :)

pamfletas, L.T. lygio.

only_trve2008-03-14 13:55

pasigire kad dirba savivaldibeje, pasigire kad nusipirko motocikla. kazkada pasigirs kad nusipirko indu plovimo masina arba sniego valimo traktoriu…

Anonymous2008-03-14 16:39

greit iskeis 7styges i minkstu baldu komplekta :]]

karle2008-03-14 21:36

Tekstas kažkuo pritraukė. Smagu, jog esi seniai atradęs save [man bent jau taip atrodo] ir jau gali visa tai analizuoti. Bo būna daug tokių, kurie savęs ieško visą gyvenimą .. :)___p.s. to only_trve - vienibe !!___nepyk Dellamorte už offtopic, nesusilaikiau :)

Anonymous2008-03-16 00:04

Dellamortes straipsniai kaip visada "skaniai" susikramto :]. { Tikriausiai autorius mano, kad jau yra pakankamai ciniskas, bet man dar gerokai idealizmu (tuo tikruoju "brandziuoju") kvepia :] }

Martynas2008-03-17 14:34

(nebūtinai tik) Iš metalinio maištininko pozos išaugusius pastebi tikriausiai visi, kurių draugų ratas neapsiriboja keliais žmonėmis, o liepsnos akyse bei širdy neužgesina nei metai, nei gyvenimiškas šlamštas į kurį ilgainiui nori nenori tenka sukišti rankas. Tai natūralu, jog žmonės ieško. Kai kam tas pasikeitimas gal būt ir yra viena iš tų alternatyvų, kad nenusižudyti iš nuobodulio, nes juk ne visiems lemta save (apskritai kada) atrasti. Juk žudo ne šeima, pampersai, darbas ar banko paskola. Žudo žmogaus mąstymas ir suvokimas. Čia kaip su kirminu obuoly..
Išties dviprasmiški jausmai apima, kai matai su tuo maištu nebesusijusius draugus, pažystamus, kai bendraudami jie bando brėžti kažkokias ribas ir tarsi pasakyti - "ei, žmogau, pas tave čia plaukai nekirpti šešis metus, tu su koža vos ne ištisus metus vaikštai ir trankaisi po koncertus niekaip nesurimtėdamas, tu - nebe savas". Nei spjauk į veidą, nei aušink burną..
Kad ir kaip ten bebūtų, progresyvas (aišku, ne visas) jausmingumo turi savy daug. Bet kaip ir pati muzika, tai yra daug sudėtingesniam lygmeny. Jei įdomu, siūlau pasidomėti grupėmis Prototype (Trinity albumu), Egoist (primins Meshuggah ;), OSI (OSI albumu), Maudlin of The Well, Devin Townsendo kūryba. Tai ne black, death ar doom, kur viskas pateikiama dažniausiai jau sukramtyta.

66688142008-03-20 09:20

Tave galima palygint su šūdu bate:
Jei įmini į šūdą, tai jis nesustabdo tavęs nuo ėjimo, netgi priverčia eiti greičiau, bet nori jį kuo greičiau išsikrapštyti.
Tas pats ir su tavim: nesustabdysi true metalo; labai gerai, kad dingai su savo poweriu.

Dellamorte2008-03-20 22:20

Tegivoja trve metalas!

xxx2008-03-26 09:34

Gal būt bandei būti nuoširdus,bet straipsnis apie 80 proc. visiškas "briedas".Mąstai kaip tikras "pismetalis".Kas tinka tau,nebūtinai tinka ir kitiems

Dainius Prakapavičius2008-03-27 02:43

Tai nepratęsim komunisto ir fašisto dialogo? :)
Anyway, tuo dialogu norėjau pasakyt, kad netaikytum tų pačių paniatkių visiems.
Sekmės!

Dellamorte2008-03-27 09:25

Dainiau Prakapavičiau, ar ne per daug dėmesio rodote tokiam nereikšmingam pamfletui, kuriame iš klaidingų teiginių daromos klaidingos išvados, m? Kas tave verčia čia grįžti, bandyti man kažką įrodyti? Nuolat minėti ir komentuoti mano rašinį forumuose?

Kelia man lengvą šypsnį tokie dalykai. Sena kaip pasaulis taisyklė: Nepatinka - ignoruok.

Nesistenk gyvent kitų žmonių gyvenimo. Užtenka Lietuvai vieno brotherio, kurio turbūt visos egzistencijos prasmė sekti kitų "nuodėmes", o suradus silpniausią vietą įkąsti kaip hienai. Arba nepamirškim dar vieno iškilaus pimpalų fotošopintojo… Kas slypi už tos pagiežos, kaip manai? Ar tik ne pavydas (gal net ir nesąmoningas) dėl pačių neįgyvendintų/neįvertintų ambicijų? Turiu pagrindo galvoti, kad būtent taip ir yra.

Žinau, kad pats esi grojantis. Nemanai, kad savo ideologiją-pažiūras-asmenybę-meilę- trve-metalui DAUG PRASMINGIAU būtų išreikšti savo kuriamoje/atliekamoje muzikoje, o ne ginčijantis su manimi? Mano pažiūros susiformavo ne per vieną dieną, todėl gali negaišti laiko, nes jų nepakeisi. Verčiau daryk metalo revoliuciją grodamas geriausioje pasaulio metalo grupėje.

P.S. O tas 5 metų senumo univero laikraščio straipsnis kuo užkliuvo? Man asmeniškai tik juokinga vieta apie padėvėtų rūbų parduotuves, nes tai buvo pačio žurnaliūgos interpretacija.

s22008-03-27 09:25

| Muzika gali būti užrašoma natomis ir nelaužo jokių taisyklių.

Atliktą muziką įmanoma apytiksliai paversti užrašyta muzika. Bet paklaidos (muzikos teoretikai jas turbūt vadina improvizacinėmis detalėmis) visada bus. Atlikta muzika nepasižymi pasikartojamumu, o užrašytoji turi šią savybę. Žodis vienas, o dalykai skirtingi.

Beje, shitkoras ir terrornoizas muzika?

| Nebuvo išrasta nieko naujo.

Buvo, noizas. Tegul ir įvarialypiai moduliuotas (pvz. Power Electronics) :D

Anonymous2008-03-27 11:24

Pradžia lyg ir nebloga, o toliau… Susidaro įspūdis, kad autorious labai nori pasirodyt, susireikšmint ar pan. Gerai čia kažkas jau parašė - esmė ne pampersai ar paskola, esmė Tavo mąstymas, gyvenimo būdas ir gebėjimas viską suderinti. Jei tai gebi, netenka skųstis tuom, ko nepakeisi. Nevadinčiau nebrandžiu ar degradavusiu asmens, kuris gyvena ne pagal "mano kurpalių". Visi skirtingi. jei kažkam reikia, tegul taip ir elgiasi. O čia eilinis komunizmu atsiduodantis straispiokas, "TadaBlindiškai" siekiantis visus suvienodinti. negalima savo standartų taikyti visiems, juk žmonės kirtingi…
Ir, beje, labiausiai nepatiko purvų drabstymas konkrečių asmenų atžvilgiu - gal ne tiek tekste, kiek autoriaus komentaruose. Garbės tokie dalykai neprideda.
Seadevil

D.P.2008-03-28 01:45

Nuolatos? :) tai aš šitą rašinį du kartus minėjau. Vieną - temoje apie metalo radiją, kuri, šiaip, buvo be ironijos.
Ir negrįžtu į tavo blogą "nuolatos". Gal trečią sykį :)
Ai, whatever.
Sėkmingai.

brozeris2008-03-28 10:21

> kurio turbūt visos egzistencijos prasmė
> sekti kitų "nuodėmes"

DLKŽ:

Sekti

3. stebėti (ppr. slapta) kieno nors veikimą, norint išaiškinti: S. priešo judėjimą. S. priešo agentą. Budrios akys jį seka.

Bent aš taip suprantu šio žodžio reikšmę. Kam kažką sekti, jei patys ateina ten kur lankaisi ir dar įrašo į istoriją "nuodėmes". Ne aš vienas pastebiu tokias nesąmones (o pastarąją net pats atsiuntei į AP ferrmoj), tiesiog gal ne visi pasako. Jei daugiau žmonių tą pasakytų, gal susiprastų kai kurie. (O gal ir ne, nes paprastai užkliūnama už "beviltiškų" atvejų).

Sutinku, kad kartais persistengiu ir laukiu kol nusipirksiu naują striukę, motociklą ir naują spintą į koridorių, dėl kurios, jei neliks vietos senai kožai, baigsis ir mano "revoliucija". Pavydu

Justina2008-03-31 21:57

"O "manoji" karta, kurią taip kandžiai pašiepiau pirmose šios rašliavos pastraipose, stovi kryžkelėje. Ir aš tarp jų."

Manau kad su siuo straipsniu tu ir parodei savo kelio krypti, ir (mano nuomone) ji teisinga.
Vat, vaikai, kaip buna :)
O be to noreciau pridurti/pritarti: pirmiausiai esame ZMONES, gerbiamieji, su tam tikra morale, veliau atrandame, pabreziu atrandame, save kazkokiuose sferose, tarkim metalo, bet nepamirskime, kad ne pagal taisykles save ten "pritaikome" … O kuomet emiesi diktuoti sau pagal "istatymus", nes pats nezinai kas tau garantuotu pripazinima tarp "isrinktuju", vat tada tampi tikras Sauliaus paminetu "True metalisto taisykliu" herojus.

Mon2008-03-31 23:02

Sėkmės ir ištvermės tau, nes, kaip matau, šiuo metu puola visi kaip skėriai;] Visuomenė niekad nemėgo už save protingesnių;]
Tikiuosi, kad ir toliau kursite tokią aukštos kokybės muziką.

ShirdGela2008-04-04 21:02

Tik dabar atradau laiko paskaityti tai, apie ka taip visi arshiai shneka. Visokiu nuomoniu girdejau - visokiu ir reikia, zinoma.. Anyway, shiaip visada su pagarba ziurejau i tavo rashtus, stebejausi, kaip atvirai gali rasyti internete ir leistis "sudirbamas" kitu..As taip negaleciau, todel nuosirdziai gerbiu tavo darbus, kad ir kokie jie bebutu:) O del pacio straipsnelio tai..tu man nepanashus i toki, apie kokius rasai:) Tad netikiu as tavo revoliucijos pabaigom jokiom. Kurk muzika toliau ir nesistenk rashtu ivardinti sau to, kas laikui begant vyksta. Tau sekasi kurti ir tai yra labai gerai. O kazkada susitiksim, vaikus ir nauja baldu komplekta apshneket…kaip kad dabar nuliova gitara ar isigyta CD apshnekam. Ir tai nebus nei skausminga, nei netiketa. Ir garantuoju - dar ir pageres tu savo vaikams gitara pagrosi, albuma "teisingesni" pametesi ir i khultiniu grupiu koncertus nueisi - nebus tam absoliucios pabaigos:)

Sekmes tau;)
Linkejimai grupei.

;)

Gabrielė2008-04-06 19:44

TAIP. Tikrai neabejoju, kad kursi toliau, juk puikiai tai sugebi. Be to, gi reikia kažkam palaikyt DEATH metal frontą. :) Good luck, I believe in you.

Anonymous2008-04-07 11:20

Nebuti prikergti kitiems to, ka pats laikai "homerisku tingumu". Daznai taip - kas paciam baisiausia, pastebi tik kituose.

kWietKa.2008-11-16 14:18

:)) Šaunuolis.

memel2009-08-12 11:34

gal galetum man paaiskinti sita savo teigini … tekstai apie mirtį/kraują/tamsą/ pyktį/lavonus/žarnas/šėtoną/drakonus ir t.t. Klausydamas tokio teksto pagalvoji – arba jo autorius yra idiotas arba visa tai yra neskoningas humoras.
Noreciau kad parodytum man skoninga teksta pagal savo poziuri , arba skoninga metalo klipa. Labai noreciau pamatyti tavo skoni, kaip besivystancio meninko kuriuo netapai, ir kaip noretum kurti , parodyk savo kurybos. Jei jau taip anaja kritikuoji , atsimink , jei ka nors kritikuoji , tu turi moketi geriau tai atlikti. Nevisu skonis , toks kaip tavo ir toks niekad nebus. Metalo muzika , skirtingai nei popso supranta ne vien geri , bet ir blogi, mato ir kita gyvenimo puse , lavonai irgi gyvenimo dalis, kodel tai reikia ignoruoti , uztenka ir taip to grozio apdainuoto;D juk kiekvienas meninkas skirtingai realizuoja save, vienu zodziu , kvepia man komunizmu
Apskritai manau suklydai jog metalistu buvai, nes visada juk taip kankinaisi tokias baisias neskoningas lyrikas klausydamas, ir megejiskus klipus ziuredamas , kam tada lindai i visa tai. Tada gaunasi taip , jog tu tikras altruistas!

Jis2009-08-12 11:34

Tu suvok toki paprasta dalyka, kad metalistu tu esi tada, kada metalas tenkina tave tiek emociskai, tiek dvasiskai. Tie tavo manymu “beprasmiski” dainu tekstai ir “mesmalines” melodijos yra emocinio pagrindo. Jas klausydamas turi islieti savo pykti, smurto troskima ir t.t. Tai padeda aprimti. Niekas nesako kad tau turi patikti “Cannibal Corpsai” ar pan., ir ne tau juos kritikuoti. Jie yra meistrai ant savo instrumentu. Ju muzika yra jau kiekvieno skonio reikalas.
Mano manymu, arba tu pasenai arba tave sutrype tavo “pasitenkinimo nekeliantis” gyvenimas. Draugai niekuom nedeti, gali jie kad ir pedikais tapti. Metalas gyvena kiekvieno sirdyje, o ne drauguose. Tiesiog tau reikia pripazinti, kad tu jau nebe metalistas, o tiesiog prijauciantis ;]

Dellamorte2009-08-12 12:20

To Memel ir Jis:

Visiškai nesupratote teksto esmės. Nevermind.

karolina-karolincikas2009-11-11 04:13

jauciu nekomercine muzika,matau ja ir moku ishgirsti…death comes buvo mano gyvenimas,dvasinis penas,sielos shvente. klausydamasi metalo gyvai, matydama vienybe ir ilgus plaukus,jausdavausi pati laimingiausia ir noredavau niekada nesiskirti su savo broliais ir kaip imanoma rupintis ju plaukais,kad jie butu ilgi,sveiki ir zvilgantys…dabar esu nusigrudusi i tokia vieta,kurioje yra darbas ir pinigai,bet nera metalo koncertu.darau viska,jog pakeisti situacija,nes negaliu ilgai taip gyventi,be savo narkotiko,be metalo koncertu…anyway aciu uz dienorashti,uz mintis…mane sujaudino.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras