BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ossastorium įrašytas kūrinys - JAV išleistame rinkinyje

Prieš kelias dienas gavau siuntinuką iš Amerikos nuo tenykščio atlikėjo Gideon Smith. Jame puikavosi “tribiutinis” CD rinkinys, kuriame vieną kūrinį įrašėme ir mes su OSSASTORIUM.

Tikriausiai, apie šį muzikantą nesat nieko girdėję, bet jis yra gana populiarus JAV undergroundo stoner/blues/rock dainininkas ir gitaristas, išleidęs ne vieną CD ir nuolat turuojantis po šalį. Apie jo žinomumą sprendžiu iš to, kad vienas Gideon Smith gabalas buvo įtrauktas į TV serialo “Sopranai” garso takelį. Be muzikos jis dar užsiima knygų rašymu ir kovos menais :)

Net neatsimenu kokiomis aplinkybėmis, bet prieš keletą metų su Gideonu teko susipažinti virtualiai. Jis tuomet pasiūlė OSSASTORIUM įrašyti kokį nors jo kūrinio koverį specialiai rengiamam “tribute” albumui. Iš pradžių į šį reikalą žiūrėjau gana skeptiškai, nes perklausęs Gideono kūrybą sunkiai įsivaizdavau ją atliekamą death metal stiliuje. Nesinorėjo eiti jau Six Feet Under numindžiotais keliais.

O ir nelabai būtų pavykę - Gideono muzikoje gitariniai rifai labai paprastučiai, net sakyčiau, gana primityvoki. Ten didesnį vaidmenį vaidina jo “pentatonikinis” dainavimas bliuzo maniera. Jį pakeitus growlingu gautųsi žiauri monotonija, nes neliktų jokios melodijos.

Vis tik iš pasiūlytų dainų atsirinkome pačią pačią lėčiausią kompoziciją “Ghost Rider“, iš kurios turėjo gautis kažkas panašaus į melodingą doom/death kūrinį. Iš klausos atsirinkau rifus, kurių tonacija pasirodė labai “patogi” pergrojimui su septynstyge gitara. Bet vėlgi… pradėjus groti pagal originalą pasirodė, kad rezultatas gausis labai monotoniškas. Tada studijoje su Napalmu sugalvojome keletą sprendimų, kurie visiškai pakeitė skambesį - harmonizavom pagrindinio rifo melodiją, įrašydami pritariančią per terciją gitarą, įgrojau akustinės gitaros partiją, Napalmas įrašė klavišinius. Kad būtų daugiau dinamikos riaumojantį vokalą nutarėm naudoti tik per priedainį, o kitose vietose - švarų.

Kadangi spaudė deadline’as, viską padarėm vos per porą vakarų. Galutinis variantas išėjo kažkoks nenusakomo stiliaus. Nieko panašaus į originalą ir dar mažiau panašu į OSSASTORIUM kūrybą. Bet visi studijoje paklausę patraukėm pečiais - “na, visai nieko”.  (klausyti)

Tačiau mūsų skuba pasirodė visiškai nereikalinga - dar 2008 metais surinkta kompiliacija, kurioje be OSSASTORIUM buvo dar 16 skirtingų grupių kūrinių, buvo išleista tik šiemet :)

Negali pykti - visas šis projektukas buvo daromas iš idėjos. Grupės už įrašus negavo nė cento, o ir patį leiblą, matyt, sunkiai sekėsi surasti. Mes patys gavome vos vieną šio CD kopiją (antrąją turbūt “pasiskolino” melomanai Lietuvos pašto darbuotojai) ir daug nuoširdžių padėkos žodžių iš paties Gideono.

Kaip bebūtų - turėjome progą paeksperimentuoti studijoje ir smagu, kad rezultatas buvo išleistas fiziniu pavidalu. O matyti savo grupės pavadinimą ant CD nugarėlės - visada ypatingas jausmas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras