BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasakojimas iš “Kylantis Griausmas”, 2009-06-20

Naujiems baikerių klubams dygstant kaip grybams, kasmet daugėja ir jų rengiamų renginių. Šiemet jų tiek, kad kai kuriais savaitgaliais vyksta po du. Turėk laiko, pinigų ir sveikatos - gali visą vasarą prasitūsinti. Kol kas formulė “motociklas+palapinė+gamta+muzika+alus=Sauliaus savaitgalis” dar nevirto rutina, bet juk vasara dar tik prasideda, ar ne?

Šįkart šturmavome bike show “Kylantis griausmas” prie Raseinių įsikūrusioje kaimo turizmo (?) sodyboje “Karpynė”. Tai tradicinis renginys, organizuojamas klubo “Twins forever MC”. 2006 metais jau teko čia sudalyvauti kaip atlikėjui su grupe “Intro”, kurioje tuo metu trumpai grojau. Taigi, žinojau ko laukti ir tikėtis. Pamenu, kaip teko dalintis namuku, tarnavusiu už “beksteidžą”, kartu su renginio vedančiaisiais Algiu Greitai, Rimu Šapausku ir striptizo šokėjomis, kurios persirenginėjo per daug mūsų nesivaržydamos.  Draugams esu ne kartą pasakojęs istoriją, kaip “Intro” vokalistas Mindė vos nesusimušė su A. Greitai, kilus užstalės ginčui dėl… nacistinių šūkių, kuriuos kai kas mėgsta rimtu veidu parėkauti :) Bet tai jau kita istorija.

Taigi, tegul kalba vaizdai:

Tradicinė starto vieta - Neste degalinėje. Tradiciniai ir kompanionai.

Kristina dar šypsosi - per pirmus 30 km jos “taburetė” kol kas nespėjo kaip reikiant atkratyti kepenų. Ji dar dar nežinojo, koks “lygus” kelias jos laukia atkarpoje nuo Skirsnemunės iki Raseinių.

O štai Monika jau žvelgia į Cryptiko motociklą su giliu liūdesiu veide ir drėgnu užpakaliu džinsuose. Nepagalvokit nieko blogo, tiesiog per mūsų praėjusią kelionę iš Joniškio sėdynės taip “įsiimpregnavo” lietaus vandeniu, kad neišdžiūvo per visą savaitę. Gerai paspaudus iš maniškio moto sėdynės per siūles taip pat kilo burbulai, bet kadangi dėvėjau odines kelnes, tai nieko nejaučiau.

Vienintelis sustojimas kelionėje į priekį buvo degalinėje prieš Vilkiją. Likusius 80 km iki Raseinių smagiai “gręžėm” be atvangos.

Kelias Raudondvaris - Jurbarkas, be abejonės, yra vienas įspūdingiausių Lietuvoje turistinių maršrutų. Kairėje - Nemunas, dešinėje - aukšti šlaitai ir visa virtinė Panemunių piliakalnių bei pilių. Man, važiuojančiam kolonos gale, kelis kartus buvo kilusi pagunda išsitraukti mobiliaką ir viena ranka pamėginti nufotografuoti savo bendražygius vaizdingo kraštovaizdžio fone. Bet tokiai akrobatikai kažkaip nepasiryžau, tad teliko įsivaizduojamus “kadrus” fiksuoti atmintyje.

Raseinius pasiekėm renginiui jau gerokai įsisiūbavus. Gaila, bet dvi atraktyviausias baikerių rungtis - “Sex plovyklą” ir plaukimą tvenkiniu sėdint motociklo “liulkoje” pražiopsojome.

Nors Karpynės pastatų iš vidaus ir neteko patyrinėti, bet lauko teritorija palieka žiauriai gerą įspūdį. Didžiulės erdvės, pievos, tvenkiniai, mediniai namukai, sūpynės, stoginės ir taip toliau. Nors man visa šiuolaikiška pseudokaimiška architektūra suka vidurius, tačiau “Karpynėje” nemačiau jokio nervinančio kičo ir beskonybės.

Pagalvojau, jog būtų puiku, jog į čia kitąmet persikeltų festivalis “Kilkim Žaibu”. Reikia tik neužmiršti parašyti organizatoriui Mamuškai…

O čia prie Kristinos priėjo koks tai terminatorius. Ai, juk tai aš.

Viena iš nepavykusių rungčių. Reikėjo pagauti į baiseiną įmestą karpį, kurio tokiu vėsiu oru gaudyti nepasiryžo joks blaiviai mąstantis žmogus. Laimei, atsirado vienas, mąstantis neblaiviai.  Tačiau ir jam šios rungties nuo fiasko išgelbėti nepavyko, kadangi gelbėti prisireikė jį patį. Pamelos Anderson nebuvo, tad už pakarpos nelaimėlį laukan išvilko apsauga.

Kita rungtis - “Slydimas pilvu į tolį”.

Kadras iš Manowar klipo?

Koncertavo Andrius Mamontovas… ,

… , šoko Kristina Balčiūnaitė.

Taip pat dar koncertavo “Išjunk Šviesą” (velniop tas jų pigias čiastuškes!) ir jau minėtieji “Intro”, kuriems teko groti paskutiniams.  Vargšai atgrojo daugiau nei dviejų valandų trukmės “taimą”, kol suprato, kad jų nuo scenos niekas nesiruošia nuprašyti - galima groti nors iki ryto.  Pagaliau apie 2.30 ryto, dangaus pakraščiams jau ėmus šviesėti, sutrenkiamas paskutinis AC/DC akordas, o suzombėję paskutiniai šokėjai net nebedrįsta prašyt biso. Būgnininkas Kinza vos nulipa scenos laipteliais žemyn ir iš nuovargio susmunka ant žolės - “nejaučiu nei rankų, nei kojų…”.  Čia man iškart galvoje šmėkšteli kalambūras apie tą ežiuką iš anekdoto.

Dar kurį laiką pasiplepam su muzikantais, atsisveikinam ir slenkam ieškoti saviškės palapinės.

Labas rytas, kaimynai.

Mieguistas žvilgsnis į Kauno pusę. Kryptį rodo ant peties prisiūtas Kauno herbas.

Vos nepamiršau - mus remia Jacobs ir Lukoil.

Bepusryčiaujat į degalinę įsuko Suzuki Savage klubo delegacija, prie kurios prisijungėme ir mudu su Kristina. Bet po kelių kilometrų atsisveikinom dėl truputį per lėto jų tempo, kadangi namo vertė skubėti reikalai.

Į Kauną grįžome pačiu nuobodžiausiu pasaulyje greitkeliu  “Klaipėda - Kaunas”, bet tie 80 km pralėkė nepastebimai. Nugara atsirėmiau į ant galinės sėdynės pritaisytą bagažą ir atsilošiau kaip fotelyje. 100 km/h, oras maloniai šiltas, šviečianti saulė. Taip be nuovargio  galima “kruizinti” nors ir visą dieną. Prisiminus, kokiomis sąlygomis šiuo keliu teko grįžinėti vos prieš savaitę…

Rytinis sekmadienio Kaunas pasitinka tikrai ne didmiesčiui būdinga ramybe ir tyla. Stovėdamas prie Kristinos garažo per bromą stebiu Laisvės alėjos fragmentą. Per kelias minutes nepraeina nė vienas žmogus.

Yeah. Pagaliau vasara.

Daugiau foto.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

slepiuosi2009-06-22 18:37

Mhm… Ir aš noriu. O kitą vasarą mano norai pildosi. T.y. “motociklas+palapinė+gamta+muzika+alus=mano savaitgaliai”:) Šaunu.

Marius2009-06-23 11:48

Puikus reportažas iš savaitgalinio įvykio.
p.s. žavi kompanjonė

EmmyRossum2009-06-26 13:35

Ei, kaip man patinka taip gausiai iliustruoti reportažai :)
panašiuose savaitgaliuose teko sudalyvauti ne kartą, tik gal ne visada muzikos buvo :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras