BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasakojimas apie “Laisvės kovų keliu 2010″

Kaip spėjau įsitikinti, lietuviškus baikerių renginius galima skirstyti į dvi rūšis:

a) nuobodūs ruber’ių (nuo angl. rich urban bikers) organizuojami vidutinio amžiaus krizės kamuojamų verslininkų suvažiavimai, kurių pagrindinis tikslas yra pakazūcha ir mėginimas apgauti save, kad nuplikusią galvą ir išplerusį Houmerio pilvą puikiausiai maskuoja chromuoti blizgučiai ir odiniai rūbai.

b) normalūs tūsai.

Vienas iš nedaugelio normalių lietuviškų renginių - “Laisvės kovų kelių”, skirtas prisiminti ir pagerbti Lietuvos partizanus. Jo metu motociklininkai lanko autentiškas su ginkluota pokario rezistencija susijusias vietas, klausosi pasakojimų. Vakarinėje dalyje - tradicinės motorungtys,  koncertas, laužai. Pirmuosius “Laisvės kovų keliu” rengė jau nebeegzistuojantis motoklubas “Griausmadariai”, na o šiemet estafetę perėmė “Vorai MC” ir “Vorų broliai MCC”.

Man šįkart teko sudalyvauti dviem frontais - kaip muzikantui su grupe SOUND INJECTED ir kaip eiliniam motociklininkui. Taigi, keletas mobiliaku užfiksuotų akimirkų ir pliurpalų, kad būtų mažiau nuobodu žiūrėti.

Į susitikimo vietą Kauno pakraštyje vėlavau, spėjau prisijungti kaip tik tuo metu, kai buvo formuojama kolona. Iš pirmo žvilgsnio matėsi, kad dalyvių yra gerokai mažiau nei pernai. Priežastys kelios - kongresas uždraudė kitiems MC klubams dalyvauti “Vorai MC” renginiuose, Klaipėdoje tą pačią dieną vyko “Memel Motor Rally”, dar kiti galbūt išsigando orų prognozės, žadėjusios stiprų lietų. Kita vertus, susirinko tikslinė auditorija: dauguma buvusių “griausmadarių” draugai. Na, ir aišku, gausi “vorų” kompanija.

Kruonis

Kruonis

Pirma stotelė - Kruonio miestelyje, netoli Kauno. Centrinėje aikštėje čia stovi koplytstulpis, skirtas pagerbti partizanus, kurių kūnus šioje vietoje numesdavo NKVD.

Po to visi patraukė į prie Kruonio esantį mišką, vietą, kurioje pokariu buvo laidojami partizanai, o dabar stovi įvairūs atminimo ženklai.

Ne, Deivis ne į pasimatymą susiruošė. Jam patikėta misija padėti gėlių prie paminklo.

Ne, Deivis ne į pasimatymą susiruošė. Jam patikėta misija padėti gėlių prie paminklo.

Taurėncas net ašarą nubraukė

Taurėncai, kur ten žiūri susimąstęs?

Lopšys prie Harley Davidson - gana retas vaizdas mūsuose. Labai patogu vežtis žmoną arba keletą alaus dėžių. Čia pagal poreikius. O Lietuvos vėliavėlė prie motociklo - gana dažnas atributas. Šiame renginyje beveik ir privalomas.

Lopšys prie Harley Davidson - gana retas vaizdas mūsuose. Labai patogu vežtis žmoną arba keletą alaus dėžių. Čia pagal poreikius. O Lietuvos vėliavėlė prie motociklo - gana dažnas atributas. Šiame renginyje beveik ir privalomas.

Kita stotelė - Kaišiadorių kapinės, kuriose stovi tokia kaip ir koplyčia, ant kurios sienų iškaltos žuvusių partizanų pavardės.

Kita stotelė - Kaišiadorių kapinės, kuriose stovi tokia kaip ir koplyčia, ant kurios sienų iškaltos žuvusių partizanų pavardės.

Čia taip pat padedama gėlių, kovotojai pagerbiami tylos minute

Čia taip pat padedama gėlių, kovotojai pagerbiami tylos minute

Paskutinis sustojimas Žaslių miestelio aikštėje, įžymioje tuo, kad čia buvo filmuota paskutinė Tado Blindos serialo scena.

Paskutinis sustojimas Žaslių miestelio aikštėje, įžymioje tuo, kad čia buvo filmuota paskutinė "Tado Blindos" serialo scena.

Galutinis kelionės taškas - prie Kaišiadorių esantis Vorai MC klubhauzas, įrengtas buvusiame tarybiniame traktorių garaže ar kažkame panašaus. Tik atvykus pradėjo lynoti. Apsidengiau motociklą, bet netrukus išlindo saulė ir prakepino visą likusią dieną.

Galutinis kelionės taškas - prie Kaišiadorių esantis "Vorai MC" klubhauzas, įrengtas buvusiame tarybiniame traktorių garaže ar kažkame panašaus. Nuo netoliese esančių fermų kartais padvelkdavo nosį riečianti smarvė, kurią nepagarbiai kai kas vadina "tėviškės kvapu"... Tik atvykus pradėjo lynoti. Apsidengiau motociklą, bet netrukus išlindo saulė ir prakepino visą likusią dieną.

Išties, klubhauzas prabanga netviska, bet tas postapokaliptinis atšiaurumas turi savito žavesio. Dauguma ruberių čia ilgai neišvertų, hehe.

Išties, klubhauzas prabanga netviska, bet tas postapokaliptinis atšiaurumas turi savito žavesio. Dauguma ruber'ių čia ilgai neišvertų, hehe.

Laikas alingoms rungtims

Laikas alingoms rungtims

HD Sportster yra daugiavietis motociklas

HD yra daugiavietis motociklas

Kauno metalistų patriarcho Valentino veide - ryžtas nugalėti aštunkių sukimo rungtyje. Šalia stovėjusiam kolegai kumšteliu - Jisai tai tikrai apsivers...

Jau įšilusiame nuo samanės ir alaus Kauno metalistų patriarcho Valentino veide - ryžtas nugalėti "aštunkių" sukimo rungtyje. Šalia stovėjusiam kolegai kumštelėjau - "Jisai tai tikrai apsivers"...

... Valentinas posūkyje slysteli ir su savo Dnepru gražiai parsiverčia ant šono. Nuostoliai nedideli - išpurvintos kelnės. Nepyk, Valentinai, aš netyčia.

... po kelių akimirkų Valentinas posūkyje slysteli ir su savo Dnepru gražiai parsiverčia ant šono. Nuostoliai nedideli - išpurvintos kelnės. Nepyk, Valentinai, aš netyčia.

Kitos rungties akimirka

Gaudynių rungties akimirka

Bekelės turnyre išdrįso dalyvauti tik trys dalyviai.

Bekelės turnyre išdrįso dalyvauti tik trys dalyviai.

Vakarop iš Kauno atvyko mano kolegos muzikantai, o pradėjus temti, prasidėjo ir koncertas. Pirmieji į sceną įžengė dainininkai “Karužė”.

Jūs ką nors matote? Aš irgi ne. Hmmm, klubhauzui vertėtų įsigyti kažkokią apšvietimo sistemą... ;)

Jūs ką nors matote? Aš irgi ne. Hmmm, klubhauzui vertėtų įsigyti kažkokią apšvietimo sistemą... ;)

Tūsą tęsė roko koverių grupė Intro, o po pertraukos prie jų prisijungus man, Intro pavirto į metalistus Sound Injected... Nieko nesuprantu, magija kažkokia.

Tūsą tęsė roko koverių grupė "Intro", o po pertraukos prie jų prisijungus man, "Intro" pavirto į metalistus "Sound Injected"... Nieko nesuprantu, magija kažkokia.

O iš tikro,  viskas labai paprasta. “Intro” yra jau seniai užsirekomendavę koverių atlikėjai. Ir ne vien baikerių renginiuose. Neseniai muzikantai nusprendė paruošti savo autorinių kūrinių programą. Nesinorėjo to kurti po neišraiškingu “Intro” pavadinimu, todėl taip ir gimė “Sound Injected”. Na, ir dar tai, kad aš kaip antras gitaristas prisijungiau.

Apibendrinant -  šiemetinis “Laisvės kovų keliu”, mano nuomone,  pavyko labai gerai. Nors ir buvo mažiau dalyvių, bet tai suteikė savotiško jaukumo ir betarpiškumo. Muzikinės dalies komentuoti negaliu, bet iš to, kaip tūsinosi publika, manau, kad nusivylusių neturėjo būti daug. Džiugu, kad “vorai”, į savo gretas priėmę “griausmadarius”, kartu perėmė ir šio prasmingo renginio organizavimo tradiciją. Linkiu ją tęsti ir toliau. Jei galėsiu - būtinai dalyvausiu ir ateityje.

P.S. dėkoju už paskolintą balaklavą Elektrėnų “vorų” atstovui (sorry, vardo nežinau). Labai pravertė grįžtant naktį.

Visos foto.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

Dainius2010-05-18 07:14

Taigi skelbime parašyta “alus ir tamsa” tad apšvietimo ir nereikėjo tikėtis :D

Zilvitiz2010-05-18 16:19

Tikra to zodzio alus ir tamsa o, kad tusas buvo teisingas tai net nekalbu :) Ryte prie vieno stalo visi pokstauja sypsos. JEGA

Martynas2010-05-19 11:21

Kuo Vorai MC prasikalto (o gal nusipelnė..?), kad jų renginiuose negali dalyvauti kiti MC?

Dellamorte2010-05-19 20:24

Čia jau ne man skirtas klausimas :)

WooDooMan2010-06-15 10:08

Baikeriu kongreso dauguma sudaro ruberiu buduliu ir vaiku MC’ai, o Vorai jiems nepriklauso, todel po siu metu kongreso ivesto istatymo “kongresui nepriklausantys MC negali kapstytis kongreso smelio dezese, ir atviksciai”, ten negali vaziuoti nei vienas kongresininkas. Beje Voru broliai MCC irgi pasisalino is kongreso po tokio bespridelo.

PS. Griausmadariai ne isiro o tapo Voru Broliai MCC Kaunas

Dellamorte2010-06-15 11:15

Cool story bro.

Kur parašyta, kad iširo?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras